Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Dobra kawa ziarnista do ekspresu domowego – jak ją wybrać?

Dobra kawa ziarnista do ekspresu domowego – jak ją wybrać?

  Dobra kawa ziarnista do ekspresu domowego to nie pierwszy lepszy wybór. Aby wybrać idealną kawę do swojego ekspresu, musimy pokłonić się nad kilkoma elementami.

  Kawa to sprawa dość osobista, ale ma swoje standardy.

  Oczywiście każdy ma inne preferencje wobec kawy, jej smaku oraz samego sposobu zaparzania. Do ekspresu poleca się jednak średnio lub ciemno palone ziarna. Dzięki temu nasze espresso uzyska mocny i wyrazisty smak, bardzo popularny dla tej metody parzenia kawy.

  Jak pijasz swoją kawę – z mlekiem czy bez?

  Na wybór dobrej kawy do naszego domowego ekspresu powinno mieć wpływ również to, jaką kawę pijamy, to znaczy, czy z mlekiem, czy też może bez… Do kaw mlecznych polecamy 100% Arabice , to sprawi, że nasza kawa z mlekiem będzie bardzo delikatna w smaku, nieważne czy to będzie cappuccino, latte, flat white czy może nawet coś bardziej wyszukanego i czasochłonnego, jak Cafe latte z syropem kokosowym oraz bitą śmietaną. Kawa 100% arabica do ekspresu, którą polecamy to nasza Brazylia Cerrado PatrocinioDla tych, co piją tylko kawę czarną, a kawa z mlekiem jest jedynie dla gości – polecamy mieszanki kaw 50/50 lub 70/30. Mieszanka Arabiki i robusty dobrana w idealnych proporcjach oraz gatunkach sprawi, że nasza czarna kawa będzie miała niepowtarzalny wyrazisty, bardzo mocny smak a naturalna pianka będzie ciemna i gęsta. Taką kawą jest nasz kawa ziarnista do ekspresu domowego “misz masz” – mieszanka kaw 70 do 30.

  O co zadbać, gdy już wybierzesz swoją kawę ziarnistą do ekspresu domowego…

  Gdy już wybierzesz swoją ulubioną kawę, zadbaj o to, aby wielkości paczki były adekwatne do Twojego dwutygodniowego zapotrzebowania. Jedno espresso to około 7 gram kawy, zakładając, że w domu dwie osoby piją po 2 kawy dziennie – nasze zapotrzebowanie będzie się kształtowało na poziomie 1 kilograma miesięcznie. Aby Twoja kawa była zawsze smaczna, musisz zadbać o to, aby paczka kawa była zawsze szczelnie zamknięta a sam czas jej spożycia nie był dłuższy niż 14 dni od otwarcia. Najlepszym rozwiązaniem są paczki po 250 gram. Dzięki niewielkiej pojemności naszą paczkę kawy zużyjemy w ciągu 7 dni. Zamiast zamawiać kilogramową paczkę kawy – zamów jednocześnie dwie paczki po 0,5 kg lub 4 po 250 gram.

  Dobra kawa ziarnista w domowym ekspresie to nie wszystko

  Pamiętaj, aby zawsze dbać o stan swojej maszyny do parzenia kawy. Regularne czyszczenie, odkamienianie oraz serwisowanie ekspresu do parzenia kawy pozwoli na długoletnie cieszenie się poranną kawą, o zawsze tym samym smaku. Musisz pamiętać, że na smak kawy ma również wpływ to, jak dbasz o maszynę i czy jest regularnie czyszczona – stare zabrudzenia kawą mogą mieć negatywny wpływ na jej smak.

  Warto jednak spróbować czegoś innego.

  Coraz bogatsza oferta na rynku kawy pozwala odkrywać kawę za każdym razem na nowo – inny sposób palenia, rodzaj kaw, jej pochodzenie, a nawet rok, w którym została zebrana ma wpływ na smak. Dzięki tak szerokim zmiennym nasza poranna kawa zawsze może nas zaskoczyć czymś nowym i dlatego warto poszerzać swoje horyzonty o nowe rodzaje kaw. W naszej ofercie znajdziecie Państwo asortyment kaw z różnych zakątków świata, który stale się powiększa i zmienia.